Zwalczanie prusaków i karaluchów Warszawa

Karaczan prusak, zwany też francuzem lub karakonem, pochodzi prawdopodobnie z Azji, skąd po całym świecie został rozprzestrzeniony wraz z produktami lub na opakowaniach.

Samiec prusaka jest brunatno żółty z jaśniejszymi nogami i czułkami. Samica jest nieco ciemniejsza. Na głowie znajdują się długie, cienkie, biczykowate czułki zbudowane z licznych członów. Są one w ciągłym ruchu i prusaki je często czyszczą. Prusak może łatwo poruszać się po gładkich i pionowych powierzchniach, gdyż jego stopy są zaopatrzone w pazurki i przylgę. Prusak ma dobrze wykształcone skrzydła ale nie fruwa. Używa skrzydeł do lotu szybowcowego lub jako spadochronu przy spadaniu z większej wysokości. Larwy mają ciało silnie spłaszczone co ułatwia im przeciskanie się przez wąskie szczeliny, przebywanie w miejscach niedostępnych, w szparach, pod listwami podłogowymi, w pobliżu rur kanalizacyjnych.

Prusaki występują najliczniej w wilgotnych kuchniach i łazienkach, w których znajdują pokarm i wodę. Gdy w pomieszczeniach brakuje pokarmu lub dostęp do wody jest ograniczony, wtedy prusaki przemieszczają się do pokoi mieszkalnych. Prusaki niechętnie przemieszczają się z jednego mieszkania do drugiego lub z jednego pokoju do drugiego. Wędrówki starszych nimf i osobników dorosłych występują wówczas, gdy wszystkie bezpieczne kryjówki sa przegęszczone lub dokucza im długotrwały głód.

Zgromadzone w dużej liczbie prusaki wydzielają charakterystyczny, niemiły zapach.

Pozbądź się prusaków korzystając z usług naszej firmy.

Usługę zwalczania prusaków i karaluchów oferujemy również w miastach: Piaseczno, Nadarzyn, Chyliczki, Józefów, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Legionowo, Otwock i Pruszków.

602-390-642

prusak

Usługi zwalczania prusaków i karaluchów wykonujemy w Warszawie i okolicach.

Cena usługi zwalczania prusaków – od 150 zł
Cena usługi zwalczania karaluchów – od 150 zł
Szybki dojazd i profesjonalna usługa.

Zaufali nam

zaufali nam
8

Korzystałeś z moich usług? Zostaw proszę opinię:

Ocena

★★★★★
5 5 1
Jestem mile zaskoczona skutecznością, mało kto daje taką gwarancję jak Pan Piotr!

★★★★★
5 5 1
Pan Piotr to solidna firma, polecam!

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★☆☆☆☆
1 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★☆☆☆☆
1 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

Zwalczanie prusaków i karaluchów Warszawa Overall rating: 4.4 out of 5 based on 14 reviews.