Zwalczanie kretów Warszawa

Kret jest ssakiem owadożernym (mylnie jest zaliczany do gryzoni!). 90% jego menu stanowią dżdżownice, reszta to ślimaki, wije, drobne bezkręgowce i rzadziej rośliny.

Kret zasiedla gleby wilgotne i próchnicze, unika miejsc suchych, kamienistych i gleb o wysokim poziomie wód gruntowych. Zadbane i regularnie nawożone trawniki i działki stanowią doskonałe „mieszkanie” dla owadożercy. Buduje w nich bogaty system korytarzy przyozdobionych licznymi kopcami. Kret nie zapada w sen zimowy, urzęduje w glebie na głębokości około 50-60cm poniżej poziomu zamarzania (do 2 metrów pod ziemią). Swoje korytarze ryje już od wczesnej wiosny a w poszukiwaniu pożywienia w ciągu godziny może wykopać do 15 metrów tuneli.

Krety są samotnikami i poza godami unikają przypadkowych spotkać w korytarzach żerowiskowych, gdyż kończą się one śmiercią słabszego osobnika lub czasem nawet obu jeśli walka była zażarta. W ciągu dobry kret ma trzy ośmiogodzinne cykle. W czasie każdego z nich cztery godziny żeruje – wędruje a kolejne cztery przesypia w gnieździe głośno przy tym chrapiąc. Największa jego aktywność przypada na cykl poranny, co zapewne każdy z Państwa zauważył na własnym trawniku.

Wiosną samica kreta zakłada komorę lęgową, która zwykle jest pod największym kopcem, zwykle około 50cm pod ziemią. Gody kretów odbywają się raz w roku, między marcem a majem. Po 28-30 dniach samica rodzi od 2 do 7 (czasem 9) młodych. Przebywają one z matką do końca sezonu a dojrzałość płciową osiągają po roku od narodzin.

Na zimę kret gromadzi zapasy – dżdżownice – w swojej spiżarni w sąsiedztwie gniazda zimowego. Zakopuje je w ścianach korytarzy a żeby nie uciekły paraliżuje je wygryzając kawałek ciała ze zwojem nerwowym. Dzięki temu cały czas ma świeże i żywe pożywienie. Liczba nazbieranych, sparaliżowanych i wmurowanych w ścianę dżdżownic jest ogromna i może osiągnąć liczbę nawet 1300 sztuk!

Krety kopiąc płytkie korytarze często niszczą korzenie roślin, które są dla Państwa bardzo cenne, wyjadając dżdżownice, które spulchniają glebę i wzbogacają ją w próchnicę. Zgodnie z Polskim prawem ten owadożerca jest pod ochroną  ale na własnej działce mamy prawo go zlikwidować bez konsekwencji prawnych.

Walka z kretem jest szalenie trudna. Dlatego tą niewdzięczną prace należy powierzyć nam profesjonalistom a problem „zginie” momentalnie. Państwu odejdzie ból głowy z powodu zniszczonej działki a oko i duszę nacieszycie swoim wspaniałym ogrodem czy też trawnikiem pozbawionym szpetnych kopców.

Usługę zwalczania kretów oferujemy również w takich miastach jak: Piaseczno, Nadarzyn, Chyliczki, Józefów, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Legionowo, Otwock i Pruszków.

602-390-642

Kret

Usługę zwalczania kretów wykonujemy na terenie Warszawy i okolic. Cena usługi zwalczania kretów: od 300 zł Zapewniamy maksymalną skuteczność i szybki czas realizacji.

Zaufali nam

zaufali nam
8

Korzystałeś z moich usług? Zostaw proszę opinię:

Ocena

★★★★★
5 5 1
Jestem mile zaskoczona skutecznością, mało kto daje taką gwarancję jak Pan Piotr!

★★★★★
5 5 1
Pan Piotr to solidna firma, polecam!

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★☆☆☆☆
1 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★☆☆☆☆
1 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

Zwalczanie kretów Warszawa Overall rating: 4.4 out of 5 based on 14 reviews.