Usuwanie gniazd szerszeni Warszawa

Szerszeń europejski (Vespa crabro) zwykle nazywany szerszeniem – gatunek owada z rodziny osowatych (Vespidae) z grupy żądłówek, największy z osowatych występujących w Europie Środkowej, pospolity na terenie całej Polski, zwłaszcza w pobliżu terenów zamieszkiwanych przez ludzi. Żywi się owadami, owocami oraz sokami niektórych drzew. Jego użądlenie może być niebezpieczne dla osób uczulonych na jad owadów błonkoskrzydłych.

Rola szerszeni w gospodarce człowieka nie jest jednoznaczna, zależna od lokalnych warunków. Żywiąc się innymi owadami (zwłaszcza muchówkami) mogą pełnić pożyteczną rolę gdy zjadają owady uznawane przez człowieka za szkodniki ale szerszenie zjadają również owady pożyteczne np. pszczoły, nadgryzają dojrzałe owoce i uszkadzają młode drzewka, powodując w ten sposób szkody w leśnictwie i sadownictwie.

Z medycznego punktu widzenia mogą stanowić zagrożenie dla człowieka.

Pozbądź się problemu z szerszeniami, skorzystaj z naszej usługi a usuniemy gniazdo szerszeni z Twojej okolicy.

Usuwanie gniazd szerszeni oferujemy również w miastach: Piaseczno, Nadarzyn, Chyliczki, Józefów, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Legionowo, Otwock i Pruszków.

602-390-642

Owady

Usługi usuwania gniazd szerszeni wykonujemy na terenie Warszawy i okolicy. Cena usuwania gniazd szerszeni – od 300 zł / gniazdo Zapewniamy maksymalną skuteczność i szybki czas realizacji.

Zaufali nam

8
zaufali nam

Korzystałeś z moich usług? Zostaw proszę opinię:

Ocena

★★★★★
5 5 1
Jestem mile zaskoczona skutecznością, mało kto daje taką gwarancję jak Pan Piotr!

★★★★★
5 5 1
Pan Piotr to solidna firma, polecam!

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★☆☆☆☆
1 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★☆☆☆☆
1 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

★★★★★
5 5 1

Usuwanie gniazd szerszeni Warszawa Overall rating: 4.4 out of 5 based on 14 reviews.